Čistenie parou – efektívne a zdravotne nezávadné čistenie

Čistenie parou – kde všade ho môžete využiť?

Čistenie parou je spôsobom čistenia, ktorý využíva paru a dokáže tak efektívne odstrániť viaceré typy nečistôt. Vďaka čisteniu parou je možné čistiť rôzne povrchy a využívať ho môžete na bežné čistenie aj čistenie odolnej špiny či nečistôt, ktoré nedokážete odstrániť bežnými čistiacimi prípravkami.

Na čistenie parou je využívaný parný čistič, ktorý sa postará o komplexné vyčistenie priestorov. Stačí naň nasadiť nadstavec vhodný na čistenie konkrétneho priestoru či povrchu.

Čistenie parou

Čistenie parou – aké sú jeho hlavné výhody?

Čistenie parou môžete využiť na čistenie výrobných liniek, výrobných a obchodných priestorov – technológie, podláh, stien, kobercov a čalúnenia, okien a mnohých iných povrchov. Pre dokonalé čistenie parou je možné použiť parný čistič, parný vysávač či samoobslužný parný tepovač.

Čistenie parou má ekonomické, ekologické, sociálne a hygienické výhody. Medzi ekonomické patrí napríklad zníženie spotreby vody či úspora nákladov na čistenie odpadových vôd, ako aj zníženie nákladov na likvidáciu chemikálií. Ekologickými výhodami je napríklad výrazné šetrenie vodou, neutralita voči životnému prostrediu a zníženie tvorby odpadových vôd, zabránenie kontaminácie vôd či redukcia plastov a chemických látok.

Medzi sociálne výhody čistenia parou patrí zlepšenie zdravotnej a bezpečnostnej stránky bývania či prevádzky, čistenie bez použitia škodlivých látok, zvýšenie kvality ovzdušia či zaistenie suchého a čistého prostredia. Medzi hygienické výhody čistenia parou patrí najmä zničenie všetkých patogénnych mikroorganizmov – vírusov, baktérií, plesní a roztočov či minimalizácia výskytu alergénov v priestore, ako aj zvýšená ochrana ľudí pred parazitmi a voči ich množeniu.

Multifunkčné čistenie priestorov vďaka čisteniu parou

Čistenie parou je označované aj ako multifunkčné čistenie, ktoré zároveň chráni zdravie človeka aj zdravie planéty a je ho možné použiť na rôzne oblasti čistenia. Čistenie parou je vhodné používať ako na čistenie domácností, tak aj na čistenie verejných priestorov, nákupných centier, športovísk a fitness centier, obchodov, salónov, kancelárskych priestorov, ubytovacích zariadení, reštaurácií či dokonca dopravných prostriedkov.

Čistenie parou je využiteľné aj na čistenie rôznych firiem a prevádzok či priestorov, ktoré si vyžadujú zvýšenú hygienu, ako napríklad potravinárstvo, zdravotníctvo, veterinárstvo, strojárstvo či autoumyvárne. V prípade otázok vám radi poradíme. Neváhajte nás kontaktovať aj pre bezdotykové čistenie toaliet či čistenie vo výške.