Parný čistič váš pomocník do každej prevádzky a domácnosti

Na čo slúži parný čistič?

Parný čistič je prevratným prístrojom, vďaka ktorému zvládnete vyčistiť rôzne povrchy a materiály. Funguje na princípe čistenia parou, ktorá je zároveň šetrná k životnému prostrediu a nezávadná pre ľudské zdravie. Oproti čisteniu klasickými prostriedkami s obsahom chemikálií je tak použitie parného čističa mimoriadne šetrné a nezávadné.

Parný čistič sa postará o vyčistenie aj veľmi odolných škvŕn či usadenín a priestor zbaví mikróbov, baktérií, vírusov, rôznych alergénov a zárodkov chorôb.

Parný čistič

Na akom princípe funguje parný čistič?

Parný čistič pomocou pary odstraňuje mastnotu, odolné aj zaschnuté škvrny, baktérie, mikróby či alergény a jeho pravidelné používanie je vhodné aj pre dôkladnú dezinfekciu. Súčasťou parného čističa je bojler na vodu. V ňom sa po zapnutí prístroja začne ohrievať voda čím vzniká pretlak. Po stlačení spúšťača parného čistenia sa para s teplotou nad 160 °C cez trysky začne odvádzať von, vďaka čomu je ňou možné čistiť priamo vybrané povrchy a materiály.

Parný čistič si veľmi rýchlo zamilujete či už ho plánujete využiť na čistenie vo firme – výrobné prevádzky, administratíva, obchody, sklady, v domácnosti či v iných súkromných a verejných priestoroch. Parný čistič sa veľmi jednoducho ovláda, nepoužíva na čistenie žiadnu chémiu, nezaťažuje životné prostredie a nevíri prach v priestore. Čistenie parným čističom bez chémie chráni zdravie obsluhy, zdravie pracovníkov v pracovnom prostredí a zdravie obyvateľov v bytoch a domoch.

Aké typy parných čističov máte na výber?

Parné čističe sú dnes vyrábané vo viacerých prevedeniach, takže máte na výber či si parný čistič zakúpite do domácnosti, do vašej prevádzky alebo využijete jednu z profesionálnych služieb čistenia parou. Mobilné parné čistenie je službou, kedy s parným čističom prídeme priamo k vám – do domácnosti, firmy či na vašu prevádzku.

Stacionárne parné čistenie je službou, kedy musíte predmetom či vozidlom, ktoré chcete vyčistiť prísť priamo na prevádzku disponujúcu parným čističom. Treťou alternatívou je samoobslužné parné čistenie, kedy na vybraných miestach na Slovenku môžete využiť pripravený parný čistič a vykonať čistenie podľa návodu. Požiadať môžete aj o ukážku bezdotykového čistenia toaliet či čistenia vo výške.